Αδιανόητο ρεκόρ από τον Τόμπσον στο ΝΒΑ: Πέτυχε 52 πόντους με 14 τρίποντα σε 27 λεπτά (video)

Τρομερή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Κλέι Τόμπσον, ο οποίος «οργίασε» κόντρα στους Σικάγο Μπουλς και πέτυχε ένα τρομερό ρεκόρ, με 14 τρίποντα και 52 πόντους.

Οι Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς είδαν τους Μπουλς ως ένα εύκολο… θύμα και ο Κλέι Τόμπσον βρήκε την ευκαιρία να ξεσπάσει, με μία πραγματικά χορταστική εμφάνιση!

Ο έμπειρος γκαρντ, ο οποίος ξεκίνησε «μουδιασμένος» στη φετινή σεζόν, «πυροβόλησε» ανελέητα τους Μπουλς και ολοκλήρωσε το ματς με 52 πόντους και 14 τρίποντα, επίδοση που αποτελεί και ρεκόρ στην ιστορία του ΝΒΑ. Μάλιστα, ο Τόμπσον έπαιξε μόλις 27 λεπτά και ήταν φυσικά ο απόλυτος πρωταγωνιστής στο 149-124 των Ουόριορς, οι οποίοι είχαν σκοράρει ήδη 92 πόντους στο ημίχρονο.