Σκόραρε πάλι ο Μιλιβόγεβιτς για την Κρίσταλ Πάλας, «πεντάρα» η Τσέλσι

Ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς άνοιξε το δρόμο προς τη νίκη της Κρίσταλ Πάλας επί της Φούλαμ (2-0), σκοράροντας με πέναλτι στο 25ο λεπτό. Ηταν το έβδομο γκολ του 27χρονου Σέρβου μέσου στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ. Το δεύτερο γκολ για την ομάδα του Ρόι Χόγκστον σημείωσε ο Σλουπ στο 87'.

Με τον Γκονσάλο Ιγκουαΐν να ανοίγει... λογαριασμό (και) στην Premier League,

η Τσέλσι συνέτριψε 5-0 τη Χάντερσφιλντ στο «Στάμφορντ Μπριτζ» και έμεινε μόνη στην τέταρτη θέση, περιμένοντας το αποτέλεσμα της Άρσεναλ στο ντέρμπι της Κυριακής με τη Μάντσεστερ Σίτι.Δύο γκολ πέτυχε ο Αζαρ, ενώ δύο ασίστ έδωσε ο Καντέ.

Νωρίτερα, η Τότεναμ πρόσθεσε ακόμη μία νίκη στο «σακούλι» της στη φετινή Premier League, τη 19η σε 25 αγώνες και ανέβηκε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με ένα παιχνίδι περισσότερο από τη Μάντσεστερ Σίτι. Απόντων των Κέιν και Άλι οι «πετεινοί» ζορίστηκαν στο Γουέμπλεϊ απέναντι στη Νιούκαστλ, αλλά ο Σον βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα του Ντουμπράβκα στο 83ο λεπτό.