ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-1 με Μήτρογλου στο 90′! – Ο ΠΑΟ άξιζε τουλάχιστον την ισοπαλία

«Μια στιγμή αδυναμίας πληρώσαμε. Είναι κρίμα για τα παιδιά. Ακόμη μαθαίνουμε… Ήμασταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα», τόνισε ο Αναστασίου μετά το παιχνίδι. Πολύ ωραία εικόνα με τους φίλους του Παναθηναικού να τραγουδούν στις κερκίδες παρά την ήττα της ομάδας τους.

“Είναι εξαιρετική νίκη. Θα μας βοηθήσει για τη συνέχεια. Αυτή η νίκη είναι για τον κόσμο του Πειραιά”, δήλωσε ο Μίτσελ.

- 90+2 Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Πράνιτς εκτέλεσε το φάουλ, ο Σίλντενφελντ δεν μπόρεσε

με προβολή να ακουμπήσει τη μπάλα.

- 90+1 Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Φουστέρ αποχωρεί. Στη θέση του ο Εντινγκά

- 90′ λεπτό: Ο Μήτρογλου μέσα από τη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Παναθηναϊκού.

-85’ : Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Φιγκερόα αποχωρεί . Ο Κλωναρίδης στη θέση του.

- 72′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λαγός δίνει τη θέση του στον Αμπεΐντ.

-70′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μέντες βγάζει στον Φιγκερόα, τέλειο κοντρόλ, αλλά το πλασέ του φεύγει ελάχιστα άουτ.

-66′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σαβιόλα έξω, ο Βάις μέσα.

-61′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κάμπελ έξω, ο Γιαταμπαρέ μέσα.

-61′ Κόρνερ, ο Μήτρογλου πιάνει μόνος του την κεφαλιά, αλλά ο Καπίνο κρατάει το μηδέν.

-58′ Σουτ του Κάμπελ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

-55′ Σέντρα του Νάνο από αριστερά, στο δεύτερο δοκάρι, ο Πράνιτς, πιάνει ωραίο σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ. Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό που “χτύπησε” στην κόντρα.

-44′ Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεργκ δίνει την πάσα στον Μέντες, εκείνος από το ύψος της μικρής περιοχής, μπλοκάρει ο Ρομπέρτο.

-27′ Ο Νάνο σέντρα από αριστερά, ο Σιόβας μπροστά από τον Φιγκερόα διώχνει.

-15′ Σέντρα του Σαλίνο, ανάποδη κεφαλιά του Μήτρογλου, ο Καπίνο σε ετοιμότητα, διώχνει σε κόρνερ.

Παναθηναϊκός (Γιάννης Αναστασίου): Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο, Ρισβάνης, Σιλντενφελντ, Ζέκα Πράνιτς, Μέντες, Λαγός, Φιγκερόα, Μπεργκ.

Στον πάγκο: Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Κλωναρίδης, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Καρέλης, Αμπεΐντ.

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μανωλάς, Σιόβας, Χολέμπας, Σάμαρης, Μανιάτης, Φουστέρ, Κάμπελ, Σαβιόλα, Μήτρογλου.

Στον πάγκο: Μέγιερι, Παπάζογλου, Παπαδόπουλος, Βάις, Εντινγκά, Μεντζανί, Γιαταμπαρέ.