ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΟΦΗ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ) – Είναι αυτός Παναθηναικός; Κρίμα!

Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΣΕΡΝΕΤΑΙ. ΚΑΙ …ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ Ο ΜΠΕΡΓΚ, ΓΚΟΛ ΔΕ ΒΑΖΕΙ. Έχασε 2-1 μέσα στη Λεωφόρο απέναντι σε έναν ‘μικρό” ΟΦΗ, που όμως…τον δάγκωσε!

95′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ! Εκτέλεση κόρνερ για τους Κρητικούς, τραγική αντίδραση της πράσινης άμυνας -κυρίως του Μπούρμπου- και ο Μακρής από κοντά κάνει το 1-2 παγώνοντας τη Λεωφόρο.

88′ Δυνατό σουτ του Πράνιτς πάνω στην κίνηση, έξω από την περιοχή,

άουτ.

86′ Σίσιτς αντί Αρτόλα.

80′ Ο Μπούι στη θέση του Νάνο.

77′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Νάνο, ο Κουτρουμπής έπιασε κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στον Τριποτσέρη και κατέληξε στα δίχτυα. 1-1 το ματς!

74′ Φανταστική ατομική προσπάθεια του Ντίνα, η μπάλα βρίσκει στον Στάθη και φεύγει κόρνερ.

65′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ντίνας στη θέση του Λαγού

64′ Ο Λαμπρόπουλος αντί του Πετρόπουλου

58′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ . Ο Τζορτζ στη θέση του Περογαμβράκη

56′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πέτριτς αντί του Κλωναρίδη.

50′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Ατζαγκούν. Όμως, ο Νιγηριανός προτιμά να κάνει με τη μία το σουτ ενώ είναι αφύλαχτος και είχε χρόνο για κοντρόλ και στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

-25′ : Παρολίγον το 0-2 αλλά ο Κουτρουμπής σωτήρια προλαβαίνει τον Πετρόπουλο πριν εκτελέσει τον Στιλ.

- ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ ΣΤΟ 21′ Με εκπληκτικό γυριστό βολέ ο Μερεμπιασβίλι -μετά από σέντρα του Στάθη- δεν αφήνει κανένα περιθώριο στον Στιλ να αντιδράσει.

-O ΟΦΗ ξεκίνησε το ματς με τους Λόρια, Τριποτσέρη, Αντελέγιε, Πετρόπουλο, Ράζακ, Φερνάντεθ, Μερεμπιασβίλι, Περογαμβράκη, Στάθη, Μακρή, Μιλιάζες-Ο γηπεδούχος Παναθηναϊκός ξεκίνησε με τους Στιλ, Μπούρμπο, Κουτρουμπή, Σίντελφελντ, Νάνο, Λαγό, Ζέκα Πράνιτς, Ατζαγκούν, Κλωναρίδη, Καρέλη.-10.000 φίλαθλοι στο γήπεδο της Λ.Αλεξάνδρας.TA XΘΕΣΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗ SUPER LEAGUE

-Νίκη Βόλου-Πανθρακικός 1-0 (23′ Μάρτινς)

-Aστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός 1-1 (26′ Μπαράλες – 35′ Μορένο)

-Εργοτέλης-Ολυμπιακός 2-3 (43′ Γιουσούφ, 55′ Χαντί – 44′, 90′ Μήτρογλου, 67′ πεναλτι Nτομίνγκες)