ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΟΚ 1-2 και ΠΑΣ Γιάννενα – Ατρόμητος 1-1 – Η βαθμολογία

Μετά από δύο ήττες σε Περιστέρι (με Ατρόμητο) και Τούμπα (με ΠΑΣ Γιάννινα), ο ΠΑΟΚ νίκησε με 2-1 τον Αστέρα.

Ο Αθανασιάδης σκόραρε περίπου 10 λεπτά μετά την είσοδό του στον αγώνα (77′), ο Κατσουράνης έκανε το 2-0 . Μια ανόητη ενέργεια του Σίλντενφελντ που χτύπησε εκτός φάσεις τον Σανκαρέ εντός περιοχής, έβαλε την ομάδα του σε μπελάδες.

Ο διαιτητής απέβαλε τον

Κροάτη, έδωσε πέναλτι στον Αστέρα και ο Περόνε μείωσε σε 2-1.

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΠΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Ισόπαλοι 1-1 ήρθαν στους «Ζωσιμάδες» ΠΑΣ Γιάννινα και Ατρόμητος για την 3η αγωνιστική των πλέι-οφ της Σούπερ Λίγκας. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Καραγκούνη στο 3ο λεπτό, όμως οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Τσουκαλά στο 34’.

Οι Γιαννιώτες αγωνίζονταν από το 41’ με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κεϊτά με απευθείας κόκκινη κάρτα για αντιαθλητικό μαρκάρισμα στον Δημούτσο. Ενώ οι αριθμητικές ισορροπίες αποκαταστάθηκαν έπειτα από την αποβολή και του Ουντότζι στο 56ο λεπτό με δεύτερη κίτρινη κάρτα για θέατρο.