Σπανούλης: Η σειρά είναι μεγάλη δεν τελειώνει στο 1-0

Ο αρχηγός του Ολυμπιακού, Βασίλης Σπανούλης αναφέρθηκε στην ήττα από τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Ο Λαρισαίος γκαρντ των πρωταθλητών Ευρώπης δήλωσε: «Το σκορ της σειράς είναι 1-0. Τίποτα περισσότερο. Πρέπει να ανασυγκροτηθούμε, να προστατέψουμε καλύτερα την μπάλα και να βελτιώσουμε τα ποσοστά μας. Είμαι σίγουρος πως η σειρά θα είναι μεγάλη».

Ο έμπειρος γκαρντ αναφέρθηκε και στις παραμέτρους που έγειραν την πλάστιγγα υπέρ της Βασίλισσας σημειώνοντας μεταξύ άλλων: «Η Ρεάλ άρχισε

πολύ δυνατά, πλησιάσαμε, αλλά με κάποια μεγάλα σουτ από Ρούντι και Ροντρίγκεθ λίγο πριν ημίχρονο κατάφερε να ξεφύγει. Προσπαθήσαμε να αντεπιτεθούμε μετά το ημίχρονο, αλλά έβαλαν κάποια απίθανα σουτ.

Είναι πολύ δύσκολο, από ψυχολογικής πλευράς, να επιστρέψεις ξανά στο ματς όταν ο αντίπαλός σου πετυχαίνει τέτοια καλάθια».

The post Σπανούλης: Η σειρά είναι μεγάλη δεν τελειώνει στο 1-0 appeared first on Paraskhnio.gr.