Νίκη ΠΑΟΚ, κοντά στον υποβιβασμό ο Άρης

Με ένα αμφισβητούμενο γκολ, καθώς κανείς δεν γνωρίζει αν η μπάλλα πέρασε τη γραμμή, ο Άρης βρίσκεται με το ένα πόδι στη β Εθνική.

Δεν φτάνει μόνο η ήττα από τον Πλατανιά με 2-1, η ομάδα της Θεσσαλονίκης, έμεινε με 9 παίκτες, λόγω επίθεσης στον επόπτη και κινδυνεύει με τιμωρία.

Στο 77′ ο Βλαχοδήμος έβγαλε τη σέντρα, η μπάλλα πήγε στο δοκάρι και μετά ο

Φάισκα έπιασε κεφαλιά. Ο πεσμένος στο έδαφος Διούδης απέκρουσε τη μπάλλα και αμέσως ο βοηθός Γουργιώτης έδειξε σέντρα.

Ακολούθησαν επίθεση στον επόπτη και ο αγώνας διακόπηκε για 15 λεπτά. Όταν επέστρεψαν οι διαιτητές, που είχα ν αποσυρθεί στα αποδυτήρια,αποβλήθηκαν οι Μπουγαΐδης και Μπακασέτας.

Στη Θεσσαλονίκη ο ΠΑΟΚ, πήρε τη νίκη κόντρα στον Πανθρακικό με 3-0 και με τα τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

ΠΑΟΚ – Πανθρακικός 3-0

The post Νίκη ΠΑΟΚ, κοντά στον υποβιβασμό ο Άρης appeared first on Paraskhnio.gr.