Με 3-0 προηγείται η Μάντσεστερ (βίντεο)

Με χτύπημα πέναλτι του Φαν Πέρσι μπήκε μπροστά στο σκορ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο 25ο λεπτό για να καταφέρει στο χειρότερο χρονικά σημείο, ένα λεπτό πριν τη λήξη του ημιχρόνου να σημειώσει και δεύτερο γκολ.

Ο Φαν Πέρσι διεκδίκησε τη μπάλα με τον Χολέμπας και ο διαιτητής έδειξε την εσχάτη των ποινών, σε ένα σφύριγμα που χαρακτηρίστηκε «τραβηγμένο».

Στο 44ο λεπτό, λίγο πριν ο Ολυμπιακός οδηγηθεί στα αποδυτήρια με το 0-1 ο Φαν Πέρσι κατάφερε να κάνει εκ νέου τη ζημιά στην άμυνα των Πειραιωτών, πετυχαίνοντας με προβολή από τη μικρή περιοχή το 2-0.

Στο 52ο λεπτό ο Φαν Πέρσι κατάφερε να τριπλασιάσει τα τέρματά του σε βάρος του Ολυμπιακού, με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός είχε επικρατήσει με 2-0 στο πρώτο παιχνίδι στο Φάληρο.

The post Με 3-0 προηγείται η Μάντσεστερ (βίντεο) appeared first on Paraskhnio.gr.