Χορταστικό το πρώτο ημίχρονο του ΠΑΟΚ – Μακάμπι Χάιφα! (ΦΩΤΟ)

Απολαυστικό ήταν το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης του ΠΑΟΚ με την Μακάμπι Χάϊφα στην Τούμπα καθώς έκρυβε 4 γκολ και δύο χαμένα πέναλτι.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για την Ελληνική ομάδα καθώς οι Ισραηλινοί εκμεταλλεύτηκαν τραγικό λάθος του Κώστα Κατσουράνη και άνοιξαν το σκορ με τον Ντλοβού.

Οι παίκτες του «δικέφαλου του βορρά» σπατάλησαν περισσή ενέργεια

για να διαμαρτυρηθούν για πέναλτι στον Αθανασιάδη και δεν πρόλαβαν την αντεπίθεση της Μακάμπι, που έφερε το 0-2 (Γκολάσα 22).

Από το λεπτό αυτό ο αγώνας απέκτησε φρενήρη ρυθμό.

Στο 35 ο Βίτορ μείωσε σε 1-2 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ.

3 λεπτά αργότερα ο διαιτητής της αναμέτρησης σφύριξε πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, την εκτέλεση ανέλαβε ο Μίροσλαβ Στοχ, όμως ο Σαράνοφ κράτησε το σκορ με διπλή απόκρουση.

Πριν προλάβουν να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί των λίγων οπαδών της Μακάμπι ο Σωτήρης Νίνης σημείωσε το 2-2 με κεφαλιά!

Το ημίχρονο έλειξε με ακόμη ένα πέναλτι για την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Ο Στοχ ήθελε να εξιλεωθεί για την αστοχία του, αλλά έκανε ακριβώς το αντίθετο καθώς δεν σκόραρε ούτε στην δεύτερη προσπάθεια του από την άσπρη βούλα.

The post Χορταστικό το πρώτο ημίχρονο του ΠΑΟΚ – Μακάμπι Χάιφα! (ΦΩΤΟ) appeared first on Paraskhnio.gr.