Ξανά δεύτερος ο Αστέρας

Ο Αστέρας με δύο γκολ στο φινάλε του α’ και του β’ ημιχρόνου, πήρε μια σπουδαία νίκη (2-1) κόντρα στη Βέροια για την 22η αγωνιστική της Super League και επέστρεψε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα γκολ της νίκης των Αρκάδων πέτυχαν ο Ράγιος και ο Λένσε (στο ντεμπούτο του), ενώ η καλύτερη Βέροια που είχε περισσότερες ευκαιρίες και δοκάρι με τον Ολαϊτάν, είχε ισοφαρίσει προσωρινά με κεφαλιά του Ορέστες στο 75ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

Βέροια (Καλαϊτζίδης): Λόπες, Σνάουτσνερ (66′ Καλτσάς), Μπάρμπας, Ορέστες, Αμαραντίδης, Γεωργιάδης, Καλογέρης, Ολαϊτάν, Μορένο, Μοκάκε (87′ Ιωάννοιυ), Κόστλι.

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπούρης, Μπαρτολίνι, Πιπίνης, Φορμίκα, Άλβαρες (78′ Λένσε), Κάστελς, Ντε Μπλάσις (83′ Κάφα), Ράγιος, Ναβάρο, Καλαντζής (70′ Σέτι).