ΟΛΑ ΜΗΔΕΝ ΣΤΗ ΒΕΡΟΙΑ

Βέροια και Ξάνθη έμειναν στο 0-0 στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Σε ένα παιχνίδι – κακοποίηση του ποδοσφαίρου (λόγω της κατάστασης του αγωνιστικού χώρου από τη βροχή), Βέροια και Ξάνθη έμειναν στο 0-0.

Κερδισμένη μπορεί να χαρακτηριστεί η Βέροια

από τη στιγμή που για ένα ημίχρονο έπαιξε με 10 παίκτες λόγω της (δικαιολογημένης) αποβολής του Γεωργιάδη στο 45ο λεπτό.

Αυτή ήταν και η μοναδική αξιοσημείωτη φάση της αναμέτρησης. Η Ξάνθη είχε την υπεροχή, αλλά πέραν κάποιων σουτ δεν μπόρεσε να απειλήσει με αξιώσεις τους γηπεδούχους. Από την πλευρά της η Βέροια έπαιξε φουλ άμυνα μετά την αποβολή, αφού αδυνατούσε να βγει μπροστά και να απειλήσει.

Oι συνθέσεις:

Βέροια (Νίκος Καρύδας): Λόπεζ, Γεωργιάδης, Ορέστες, Σνάουτσνερ, Κάλι, Καλογέρης, Καφές (59′ Ζε Βιτόρ), Ολαϊτάν, Κόστλι (46′ Αμαραντίδης), Μπαργκάν, Ιωάννου (70′ Καλτσάς)

Skoda Ξάνθη (Νίκος Κωστένογλου): Λοντίγκιν, Μαρσελίνιο (76′ Πλατέλλας), Καζούμπα, Μαρκόβσκι, Βασιλακάκης, Βάλλας, Ντάνι, Φλίσκας (65′ Ονουάτσι), Μαρίν (64′ Μάνταλος), Μπαξεβανίδης, Γούτας