Μοιρασιά στην Κέρκυρα

Η Κέρκυρα διατήρησε το επί τρίμηνο αήττητο στην έδρα της, αλλά έχασε βαθμούς στο τέλος του αγώνα με τη Βέροια, μένοντας στο 1-1.

Η Κέρκυρα ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε στο 41o λεπτό να σκοράρει με κεφαλιά του Γιάννη Γκούμα. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής είχε μπει λίγα λεπτά νωρίτερα και αποδείχθηκε η «χρυσή» αλλαγή του Ακη Μάντζιου.

Στο

δεύτερο ημίχρονο η Βέροια ανέβασε την απόδοσή της και σε συνδυασμό με την αποβολή του Γιάντση, έφερε το ματς στα μέτρα της και κατάφερε να σώσει την παρτίδα στο 88ο λεπτό με τον Μικαέλ Ολαϊτάν, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Οι συνθέσεις:

Κέρκυρα (Ακης Μάντζιος): Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Βενέτης, Ηλιάδης (Γκούμας 32′), Μπάρκογλου (Λώττας 70′), Λεόν (Καραλής 65′), Μοντέιρο, Γιάντσης, Κοντοδήμος, Τσοκάνης, Ζουμπουλάκης.

Βέροια (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Λόπεζ, Κάλι, Καλτσάς (Κόστλι 59′), Μπαργκάν, Ορέστες, Καλογέρης, Αμαραντίδης (Μορένο 78′), Γεωργέας, Ιωάννου, Γεωργιάδης, Ολαϊτάν.