Καθαρό προβάδισμα για τον Λεβαδειακό

Σκοράροντας μία φορά σε κάθε ημίχρονο ο Λεβαδειακός νίκησε 2-0 τον Πιερικό για τη φάση των 32 του Κυπέλλου Ελλάδας και απέκτησε ασφαλές προβάδισμα πριν από τη ρεβάνς στην Κατερίνη.

Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου μπήκε δυνατά από το πρώτο λεπτό και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 34ο λεπτό με σουτ του Πόι. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Βοιωτοί δημιούργησαν και έχασαν ευκαιρίες και τελικά σκόραραν στο 88ο λεπτό με τον Μάρτινς.

Οι συνθέσεις:

Λεβαδειακός: Κασμερίδης, Νικολακάκης (82′ Μεντί), Χοσέμι, Λισγάρας, Μουλόπουλος, Ρομέου (70′ Κόρμπος), Ζησόπουλος, Μίλιεβιτς (77′ Μπουλόπουλος), Ροτζέριο, Ακόστα, Πόι.

Πιερικός: Τόλιος, Γιαζιτζόγλου (46′ Παναγιωτίδης), Λαζαρίδης, Δήμου, Μιχαηλίδης, Λόπεζ (53′ Παπατόλιος), Ίτσιος, Καρτσαμπάς, Κόιτς (56′ λ.τρ. Παπαδόπουλος), Σεχολάρι, Καραγκούνης.