Και τώρα Παναθηναϊκός για τον Ολυμπιακό Βόλου

Με το 2-0 του πρώτου αγώνες στις αποσκευές της, η ομάδα του Βόλου έπαιξε πολύ άνετα και είχε αέρα ανωτερότητας στο παιχνίδι της. Η ανωτερότητα αυτή μετουσιώθηκε σε γκολ μόλις στο 21′ με τον Νικολιά, τέρμα με το οποίο ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ.

Ο Αστέρας αντεπιτέθηκε και κατάφερε να ισοφαρίσει στο δεύτερο ημίχρονο, συγκεκριμένα στο 73′, με τον Δημητριάδη αλλά ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη με το ωραίο γκολ του Καπετάνου δέκα λεπτά αργότερα.

Οι συνθέσεις

Αστέρας Μαγούλας (Μπότσης): Κασμερίδης, Κοτίτσας, Τριάντος, Νόνης, Σαμαρόπουλος, Στρατομήτρος, Αντωνόπουλος (57′ Δημητριάδης), Ρήγας (70′ Μαρίνου), Κανελλόπουλος, Μαρτίνεθ (64′ Μήτκας), Κορνελάτος.

Ολυμπιακός Βόλου (Ρόκα): Γκίτκος, Γιαλούσης, Καρράς (46′ Κόμνος), Αρβανίτης, Κωστούλας, Ολίσε, Πινδώνης (84′ Ντινόπουλος), Καπετάνος, Νικολιάς, Δεινόπαπας (64′ Ζέρης), Μπρέσκα.