Χορταστικές ισοπαλίες

Σπουδαίο ματς, αλλά χωρίς νικητή είχαμε στη Μαδρίτη και συγκεκριμένα στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου. Η Ρεάλ Μαδρίτης έπεσε πάνω σε έναν εκπληκτικό Νταβίντ Ντε Χέα που έπιανε τα άπιαστα και σίγουρα δεν είναι ικανοποιημένη με το 1-1 που δίνει προβάδισμα στη Γιουνάιτεντ ενόψει του επαναληπτικού στο Μάντσεστερ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» προηγήθηκαν με τον Γουέλμπεκ στο 20ο λεπτό και ο Κριστιάνο Ρονάλντο ισοφάρισε δέκα λεπτά αργότερα.Στο Ντόνετσκ, η τοπική Σαχτάρ δεν μπόρεσε να κρατήσει τη νίκη που είχε στα χέρια της, με τη Ντόρτμουντ να ισοφαρίζει στο τέλος και να φεύγει με το 2-2 που της δίνει το αβαντάζ. Οι Ουκρανοί προηγήθηκαν δύο φορές με τον Σρνα και τον Ντάγκλας Κόστα στο 31ο και 68ο λεπτό και οι Γερμανοί ισοφάρισαν με τον Λεβαντόφσκι στο 41′ και τον Χούμελς στο 87′.