Ανατροπή και πρόκριση για την Τσέλσι!

00:03 9/4/2014 - Πηγή: Matrix24

Το παιχνίδι άρχισε με ατυχία για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο αφού μόλις στο 17' ο Αζάρ τραυματίστηκε και άφησε τη θέση του στον Σίρλε. Ο Γερμανός όμως αποδείχθηκε ο άνθρωπος του αγώνα αφού ένα τέταρτο αργότερα άνοιξε το σκορ για τους Άγγλους βάζοντας φωτιά στο γήπεδο.

Η Τσέλσι συνέχισε να πιέζει και μέσα σε δύο λεπτά στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου είχε δύο δοκάρια με τους Σίρλε και Οσκαρ. Εν συνεχεία η Παρί πήρε την μπάλα στα πόδια της και έφτιαξε ευκαιρίες αλλά η αστοχία της στοίχισε την πρόκριση. Στο 87' ο Μπα έγραψε το 2-0 για τους γηπεδούχους και οι πρωταθλητές Γαλλίας

έμειναν με τη χαρά της νίκης στο πρώτο ματς.

Τσέλσι: Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Κάχιλ, Τέρι, Αθπιλικουέτα, Λουίζ, Λάμπαρντ (66' Μπα), Όσκαρ (81' Τόρες), Γουίλιαν, Αζάρ (18' Σίρλε), Ετό

Παρί: Σιρίγου, Ζαλέ, Άλεξ, Σίλβα, Μάξουελ, Βεράτι (55' Kαμπάιγ), Μότα, Ματουιντί, Λούκας (84' Μαρκίνιος), Λαβέτσι (72' Παστόρε), Καβάνι