Φιλική τεσσάρα απο Κάρντιφ

Βαριά ήττα με σκόρ 4-1 απο την Κάρντιφ γνώρισε η Νιούκαστλ δείχνοντας σημάδια αδυναμίας τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση. Μάλιστα οι «καρακάξες» αγωνίστηκαν με βασικούς γεγονός που καθιστά την ήττα ακόμη πιό δυσβάσταχτη.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν εφιαλτικό για την ομάδα του Άλαν Πάρντιου που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0. Ο Γκούναρσον στο 16’ άνοιξε το σκορ με τον Ραλς πέντε λεπτά αργότερα να κάνει το 2-0. Το 3-0 έγινε και πάλι από τον Γκούναρσον στο 26’. Οι «ανθρακωρύχοι» μείωσαν στο 48’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αμεόμπι, για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα

από τον Βελικόνια στο 78’.

Η ενδεκάδα της Νιούκαστλ: Κρουλ, Κολοτσίνι (46’ Βίλιαμσον), Τέιλορ (63’ Γκόσλινγκ), Σαντόν, Ομπερτάν (83’ Κάμπελ), Τιοτέ (71’ Αμαλφιτανό), Γκουτιέρεζ, Μαρβό (46’ Βούκσιτς), Τέιλορ (28’ Περχ), Αμεόμπι.

Πηγή: postgame.gr