«Αλλιώς ονειρευόμαστε τον Ολυμπιακό» Video

«Αλλιώς ονειρευόμαστε τον Ολυμπιακό» φώναξε το «Καραϊσκάκη» στο φινάλε του ημιχρόνου, αλλά και στη λήξη του αγώνα, βλέποντας την ομάδα του να ηττάται για δεύτερη φορά από την Λεβάντε, αποχαιρετώντας κι επίσημα την Ευρώπη μετά το τελικό 0-1… Ο Ολυμπιακός αν και είχε έναν… Γολγοθά να ανέβει μετά το 3-0 στη Βαλένθια, παρουσιάστηκε κατώτερος των περιστάσεων κι όλα τέλειωσαν πριν καλά καλά συμπληρωθούν 10 λεπτά αγώνα με το γκολ του Μάρτινς… Οι «ερυθρόλευκοι»

δεν κατάφεραν να ικανοποιήσουν τον κόσμο τους που γέμισε το Καραϊσκάκη παρά τις ελάχιστες ελπίδες που τους αναλογούσαν για πρόκριση και κάπως έτσι έφτασε το τέλος και της φετινής ευρωπαϊκής περιπέτειας των Πειραιωτών, που συνοδεύτηκε από παρατεταμένη γιούχα για να έρθουν μετά και κάποια χλιαρά χειροκροτήματα. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός έκανε την πρώτη του κλασική ευκαιρία στο 90′ σε κεφαλιά του Σιόβα που έδιωξε ο Νάβας… Ρίσκαρε ο Μίτσελ Ο Μίτσελ, που δεν κατάφερε να διαβάσει το ματς και απέτυχε στις επιλογές του, παρέταξε τον Ολυμπιακό με Κάρολ στο τέρμα, Λυκογιάννη αριστερά, Μανιάτη δεξιά, Σιόβα, Κοντρέρας στο κέντρο της άμυνας, Γκρέκο, Φέισα, Μασάδο στον άξονα, Τζιμπούρ, Βλαχοδήμο στα άκρα και Μήτρογλου στην κορυφή. Ο ομόλογός του της Λεβάντε, Μαρτίνεθ κατέβασε τους Βαλενθιάνους με Νάβας στο κέντρο, Χουανφράν, Ρόδας στα άκρα της άμυνας, Μπαλεστέρος, Ναβάρο στο κέντρο της άμυνας, Ιμπόρα, Μίτσελ κόφτες, Ρίος, Ρούμπεν Γκαρσία στα άκρα και πίσω από τον Μάρτινς τον Μπαρκέρο