Το «μαύρο» παρελθόν του Τριτσώνη και οι κασέτες της ΕΥΠ (vid)

Ακόμη ένας διαιτητής, το όνομα του οποίου πρωταγωνίστησε στους διαλόγους των στημένων αγώνων, βρίσκεται στον δρόμο του Παναθηναϊκού...
Τη σεζόν 2010-11, περίοδο της έξαρσης του σκανδάλου των στημένων αγώνων και των περίφημων συνομιλιών, ο διαιτητής Σταύρος Τριτσώνης σφύριξε τρία εκτός έδρας ματς του Ολυμπιακού Βόλου, τα οποία τα κέρδισε όλα η ομάδα που είχε τότε τον Αχιλλέα Μπέο
στο τιμόνι της! Με Παναθηναϊκό (0-1 στο ΟΑΚΑ), με Λάρισα (1-2) και με Καβάλα (0-1). Προφανώς συμπτωματικό...

Επίσης ο διαιτητής το όνομα του οποίου ακούγεται στις περίφημες συνομιλίες των παραγόντων που καταγράφηκαν απ’ την ΕΥΠ και υπάρχουν στη δικογραφία για τα στημένα, σφύριξε και το ΚέρκυραΠανιώνιος 1-2, ματς για το οποίο υπήρξαν αρκετοί ψίθυροι και… κραυγές!

Στο πρωτάθλημα δεν έχει σφυρίξει ούτε ένα ματς του ΟΣΦΠ την περίοδο 2010-11, ούτε την περίοδο 2011-12, ωστόσο ήταν ο τέταρτος διαιτητής που κατακύρωσε με πρωτοφανή παρέμβασή του γκολ των Πειραιωτών εναντίον της ΑΕΚ (1-2 υπέρ της Ένωσης), το οποίο προηγουμένως είχε... τολμήσει να ακυρώσει (ορθά, καθώς ήταν οφσάιντ) ο βοηθός του Καλόπουλου. Δείτε στα βίντεο που ακολουθούν το γκολ που ακύρωσε ο τέταρτος διαιτητής της αναμέτρησης, καθώς και την αντίδραση του ποδοσφαιριστή Ταχτσίδη.