Τρίτος στην Ελλάδα ο Αλέξανδρος Θεοχαρίδης του Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκού

00:19 30/6/2018 - Πηγή: ΕΡΤ

Το χάλκινο μετάλλιο στα 100 μέτρα ύπτιο ανδρών κατέκτησε ο αθλητής του Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκού Αλέξανδρος Θεοχαρίδης στο 87ο Εθνικό πρωτάθλημα κολύμβησης Ανδρών– Γυναικών που διεξάγεται στο Δημοτικό κολυμβητήριο Αλίμου.

Ο Σερραίος κολυμβητής πήρε την τρίτη θέση με χρόνο 00:57:02 πίσω από τον Απόστολο Χρήστου του Ολυμπιακού (00:55:27) και τον Νίκο Σοφιανίδη του ΠΑΟΚ

(00:55:69).

Την πρώτη μέρα του πρωταθλήματος στο οποίο συμμετέχουν 452 κολυμβητές και κολυμβήτριες από 78 σωματεία της χώρας μας και δύο από το εξωτερικό (Νότια Αφρική, Λίβανος), πήραν μέρος ακόμα δύο αθλητές του Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκού, ο Κλεομένης Μανουσαρίδης που πήρε την 6η θέση στα 50 μέτρα πρόσθιο με χρόνο 00:29:42 (στο ίδιο αγώνισμα ο Σερραίος αθλητής του Ηρακλή Γιώργος-Αρκάδιος Ασπουγαλής πήρε την 4η θέση με 00:29:00) και ο Νίκος Μουζάς που ήταν 15ος στα 50 μέτρα πρόσθιο.

Νίκος Γέμελος, Στέργιος Συλαίος και Σπύρος Γιαννιώτης παρακολουθούν τους αγώνες στο Δημοτικό κολυμβητήριο Αλίμου