Μέγ. Αλέξ. Καρπερής: Στο τέλος (Χ)αμογελάει πάντα ο Γκόγκας

00:12 2/10/2017 - Πηγή: ΕΡΤ

Ισοπαλία που μετρά σαν… νίκη ήταν το πρώτο αποτέλεσμα του Μέγα Αλέξανδρου Καρπερής στη Γ εθνική κατηγορία.

Οι πρωταθλητές της Ε.Π.Σ. Σερρών ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 στην έδρα τους κόντρα στον Αετό Ορφανού Καβάλας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους Σερραίους και κατάφεραν σε τέσσερα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο να πετύχουν δύο γκολ με τους Δημήτρη Κάμπατζη και Φώτη Δουμάνη (0-2). Η ομάδα του Μίλτου Δουλγέρη βρήκε τα ψυχικά αποθέματα, μείωσε στο 57ο με τον Κώστα Μπάρδα και στο τέλος…

μίλησε ο Σάκης Γκόγκας που με κεφαλιά μετά από σέντρα του Αγγελίδη διαμόρφωσε το τελικό 2-2.