Ισοφάρισε ο Άρης τον Παναθηναϊκό (56-50)

21:29 11/5/2016 - Πηγή: ΕΡΤ

Σε πέμπτο και τελευταίο παιχνίδι το ερχόμενο Σάββατο (14/5) στο ΟΑΚΑ, θα κριθεί ποιος από τους Παναθηναϊκό, Άρη θα βρεθεί αντίπαλος του Ολυμπιακού στους τελικούς της Α1 μπάσκετ ανδρών.

Ο Άρης με ολική ανατροπή στο δεύτερο μέρος νίκησε στο Αλεξάνδρειο με 56-50, ισοφάρισε σε 2-2 τα μεταξύ τους παιχνίδια και έστειλε τη σειρά σε πέμπτο ματς.

Ο

ΜακΝίλ είχε 16 πόντους (από 4 στο ημίχρονο), 8 ριμπάουντ, ο Γουότερς 12 πόντους (από 5 στο ημίχρονο) και 5 ασίστ. Για τον Παναθηναϊκό ξεχώρισε ο Ελιοτ Ουίλιαμς, με 19 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 8-12, 19-29, 38-34, 56-50

Διαιτητές: Πηλοϊδης Μητσόπουλος, Δεσλής

Άρης (Δημήτρης Πρίφτης): Πελεκάνος, Τσούπκοβιτς, Φλιώνης 6 (2), Γουάιτ 10, Γουότερς 12 (2), Κοέν 3, Μούρτος 7 (1), Σίμτσακ 2, ΜακΝίλ 16 (3).

Παναθηναϊκός (Αργύρης Πεδουλάκης): Χαραλαμπόπουλος 2, Μποχωρίδης, Φώτσης 8 (2), Ραντούλιτσα 8, Παππάς 1, Διαμαντίδης 9 (3), Καλάθης 3, Ουίλιαμς 19 (2), Χάντερ.

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: eurokinissi/actionimages (ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ)