Απ. Παραλιμνίου: Με ολική ανατροπή νίκη στο Λιθότοπο

00:21 30/8/2018 - Πηγή: ΕΡΤ

Με μια απίστευτη ανατροπή συνδύασε ο Απόλλων Παραλιμνίου την τρίτη του νίκη στα φιλικά παιχνίδια προετοιμασίας.

Η ομάδα του Παύλου Δημητρίου αν κι έχανε 3-0 στο ημίχρονο από τη Δόξα Λιθοτόπου, στο δεύτερο έκανε την ολική ανατροπή και κέρδισε με σκορ 3-4. Η Δόξα Λιθοτόπου άνοιξε το σκορ στο 5ο με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλέκου Μουτίδη, ο ίδιος παίκτης έκανε στο 27ο το 2-0 με κοντινό σουτ ενώ στο 43ο ο Γιώργος Παπαδόπουλος με απευθείας εκτέλεση κόρνερ διαμόρφωσε το 3-0.

Δύο γκολ πέτυχε για τη Δόξα Λιθοτόπου
ο έμπειρος Αλέκος Μουτίδης

Στο δεύτερο ημίχρονο για τον Απόλλωνα από ένα γκολ πέτυχαν ο Δημήτρης Κεχαγιάς και ο Βασίλης Καρυοφύλλης και δύο ο Μπάμπης Ζυγκερίδης που έπαιζε… εντός έδρας αφού κατάγεται από το Λιθότοπο ενώ βρέθηκε αντίπαλος με τα δύο αδέλφια του, τον Γιώργο-Ερρίκο και τον Χρήστο Ζυγκερίδη. Ο Παύλος Δημητρίου δεν είχε στη διάθεση του τους Μουτεσίδη, Παναγιωτίδη, Κ. Τριανταφύλλου, Λαζαρίδη, και Γιάννη Καρυοφύλλη. Ντεμπούτο με τους «κίτρινους» έκανε ο Παναγιώτης Μαυρομάτης. Ο Απόλλων Παραλιμνίου θα αντιμετωπίσει το Σάββατο εκτός έδρας τον Πανσουλιακό.