«Τριάρα» για Σπόρτινγκ

Το «δύο στα δύο» έκανε η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι κερδίζοντας με 3-0 τους Νιου Ίνκγλαντ Ρεβολούσιον, ενώ το Ντάλας έμεινε στο 1-1 με τους Πόρτλαντ Τίμπερς.Ένα σκληρό φάουλ του Στέφαν Μακ Κάρθι σε βάρος του Σι Τζέι Σάπονγκ προκάλεσε την απευθείας κόκκινη στον αμυντικό των Ρεβουλούσιον. Ακολούθησε απόλυτη κυριαρχία της Σπόρτινγκ, με τον 23χρονο επιθετικό να ολοκληρώνει τον θρίαμβο στο 47ο λεπτό με το δεύτερο του φετινό γκολ.Νωρίτερα, οι Γκράχαμ Ζούσι και Κέι Καμαρά διαμορφώσει το 2-0. Έτσι η ομάδα του Κάνσας
έφτασε στους έξι βαθμούς και άφησε αυτή της Μασαχουσέτης στους... μηδέν.Σε άλλον αγώνα της δεύτερης εβδομάδας του MLS, το Ντάλας... απέσπασε 1-1 από τους Πόρτλαντ Τίμπερς στο «Pizza Hut Park». Οι φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερες ευκαιρίες, αλλά πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Ντάρλινγκτον Νάγκμπε στο 51ο λεπτό. Άλλωστε ο Μπίας Πέρεζ είχε ανοίξει το σκορ στο 22ο λεπτό. Αμφότερες οι ομάδες συμπλήρωσαν τέσσερις βαθμούς.