Το Μεξικό... φρέναρε την Βραζιλία με σούπερ Τζιοβάνι ντος Σάντος!

Στο… καναβάτσο, έστω και σε φιλικό ματς, για πρώτη φορά έπειτα από 10 μήνες βρέθηκε η Εθνική ομάδα της Βραζιλίας! Η «Σελεσάο» γνώρισε την ήττα από το Μεξικό με 2-0 στο Τέξας.Ένα – σπάνιας ομορφιάς και εξαιρετικά μεγάλου βαθμού δυσκολίας – γκολ του Τζιοβάνι ντος Σάντος στο 22ο λεπτό κι άλλο ένα από τον Χαβιέ Ερνάντες - εκτελώντας εύστοχα το πέναλτι, το οποίο είχε κερδίσει λίγο νωρίτερα ο Τζιοβάνι ντος Σάντος - στο 35ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης που
διεξήχθη στο Τέξας, ήταν αρκετά για να «χαρίσουν» στην Εθνική ομάδα του Μεξικό τη νίκη επί της Βραζιλίας με 2-0.Η «Σελεσάο» μάλιστα, έφυγε με… σκυμμένο κεφάλι για πρώτη φορά μετά τον Αύγουστο του 2011 όταν είχε ηττηθεί με 3-2 από την Γερμανία και πάλι σε φιλικό ματς.Το αήττητο σερί που «έτρεχαν» οι Βραζιλιάνοι ήταν δέκα ματς, εκ των οποίων μάλιστα, τα οκτώ τελευταία είχαν τελειώσει με νίκη των Λατινοαμερικανών!{youtube}CBYs3slsWtw{/youtube}