Σκοτ Μπρουκς: «Δεν περίμενα τόσο μεγάλη διαφορά»

Η ευρεία νίκη των Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ επί των Ντάλας Μάβερικς στο τρίτο ματς των δύο ομάδων εξέπληξε ακόμα και τον προπονητή των «βροντών», Σκοτ Μπρουκς.Στο σουτ πήραν τις δύο πρώτες νίκες οι Θάντερ, αλλά με τη μεταφορά των παιχνιδιών στην πολιτεία του Τέξας, ο Κέβιν Ντουράντ «ξεμπούκαρε» και το τελικό αποτέλεσμα ήταν... 95-79. Πλέον οι παγκόσμιοι πρωταθλητές καλούνται να ανατρέψουν το εις βάρος τους 3-0, ενώ ο σύλλογος του Μπρουκς θέλει μία ακόμα νίκη, για να προκριθεί στα προημιτελικά των playoffs.Με 26 πόντους διαφορά προηγήθηκαν στο τέταρτο 12λεπτο του τρίτου αγώνα οι
πρωταθλητές της Northwest και ο 46χρονος τεχνικός παρακολούθησε τα τελευταία λεπτά χωρίς άγχος. Μάλιστα απέσυρε τα βασικά του «όπλα» από το παρκέ και ύστερα από το παιχνίδι αποκάλυψε πως δεν περίμενε τόσο εύκολη επικράτηση.Από την άλλη, ο Ρικ Καρλάιλ δήλωσε πως οι δικοί του παίκτες δεν νιώθουν πίεση ή απογοήτευση. Αντίθετα είναι απόλυτα συγκεντρωμένοι ενόψει του τέταρτου αγώνα, ο οποίος θα διεξαχθεί τα ξημερώματα της Κυριακής (06/05, 02:30).