Πήρε «Χ» η Γοδόι Κρουζ στο Μπουένος Άιρες

Η Γοδόι Κρουζ είχε ευκαιρίες για νίκη, αλλά τελικά έμεινε στο 1-1 στην έδρα των Ολ Μπόις σε παιχνίδι της έκτης αγωνιστικής της Clausura της Αργεντινής.Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ καλά την διοργάνωση, αλλά στους τελευταίους τρεις αγώνες τους έχουν συλλέξει μόλις δύο βαθμούς. Μάλιστα οι Ολ Μπόις δέχθηκαν αρκετή πίεση από την Γοδόι Κρουζ και θα πρέπει να είναι ικανοποιημένοι από το τελικό αποτέλεσμα.Ένα πολύ... βαρετό πρώτο ημίχρονο ακολουθήθηκε από το δεύτερο που άρχισε με γκολ του Μάουρο Μάτος
στο 47ο λεπτό. Ωστόσο, το 1-0 δεν άλλαξε την εικόνα της αναμέτρησης, καθώς οι δύο ομάδες κινήθηκαν περισσότερο αμυντικά στο γήπεδο, παρά προσπάθησαν να δημιουργήσουν φάσεις.Στο 71ο λεπτό, πάντως, ο Φακούντο Αντρές Καστιγιόν ισοφάρισε σε 1-1. Έτσι οι φιλοξενούμενοι απέσπασαν τον βαθμό της ισοπαλίας που άξιζαν με βάση την εμφάνισή τους.Πλέον, η Γοδόι Κρουζ έχει έξι βαθμούς. Από την άλλη, οι Ολ Μπόις συμπλήρωσαν εννέα.Ολ Μπόις: Καμπιάσο, Ντομίνγκεζ, Σότο, Κουιρόγκα, Βέγια, Ροντρίγκεζ, Ζαπάτα, Περέρα (76' Σάλομ), Σάντσεζ, Φερέιρα (87' Ρούι), Μάτος.Γοδόι Κρουζ ντε Μεντόζα: Ιμπάνιεζ, Σιγάλι, Σάντσεζ, Κουρμπέλο, Βιγάρ (70' Λόπεζ), Καρντόζο (77' Οχέντα), Ρόχας (60' Καστιγιόν), Λέρτορα, Κεμπάγιος, Καρούσο, Ναβάρο.