Με το... δεξί Ράπιντς και Ουάιτκαπς

Οι Κολοράντο Ράπιντς και οι Βανκούβερ Ουάιτκαπς ήταν οι μεγάλοι κερδισμένοι των δύο πρώτων αγώνων του φετινού MLS.Με νέο προπονητή τον Όσκαρ Παρέχα, οι Ράπιντς επιβλήθηκαν με 2-0 των Κολόμπους Κρου. Ο αμυντικός Ντρου Μόουρ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά στο 44ο λεπτό και ακολούθησε δυνατό σουτ του Κουίνσι Αμαρίκουα στο 88ο λεπτό για το 2-0.Για
πρώτη φορά στην ιστορία τους, οι... δευτεροετείς Βανκούβερ Ουάιτκαπς ήταν οι... παλιοί, αφού αντιμετώπισαν τους νεοφώτιστους στην λίγκα, Μόντρεαλ Ουάιτκαπς. Μάλιστα, ο νεοαποκτηθείς, Σεμπαστιάν Λε Του χρειάστηκε μόλις τέσσερα λεπτά για να ανοίξει το σκορ, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 54ο λεπτό από τον Καμίλο Σανβέζο.Η πρώτη πεντάδα αγώνων του φετινού πρωταθλήματος θα ολοκληρωθεί απόψε (ξημερώματα 11/03). Συγκεκριμένα, η Ντι Σι Γιουνάιτεντ υποδέχεται την Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι, οι Λος Άντζελες Γκάλαξι την Ρέαλ Σολτ Λέικ και οι Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς τους Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον.