Με το... αριστερό η Κορίνθιανς

Ισοφαρίζοντας στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, η Κορίνθιανς πήρε ισοπαλία με 1-1 από την Ντεπορτίβο Ταχίρα στην πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες.Αν και οι γηπεδούχοι απείλησαν ελάχιστα, στο 22ο λεπτό ο Χερέρα τους έβαλε μπροστά στο σκορ. Ακολούθησε προσήλωση της ομάδας της Βενεζουέλας στα αμυντικά της καθήκοντα, μέχρι το 1-1 στις καθυστερήσεις.Το γκολ του 30άχρονου Κολομβιανού άνοιξε μεν το σκορ, αλλά πέρασε αρκετή ώρα για να... ηρεμήσουν οι οπαδοί της Ταχίρα που βρέθηκαν στο Πούεμπλο Νουέβο. Συγκεκριμένα,
αν και ο Χερέρα αντικαταστάθηκε στο 90ό λεπτό, ώστε να καθυστερήσει η εξέλιξη του παιχνιδιού και να γνωρίσει την αποθέωση, ο Ραλφ ισοφάρισε στο 97ο.Την προηγούμενη εβδομάδα, η μεξικανική Κρουζ Αζούλ είχε επικρατήσει με 2-1 εκτός έδρας της Νασιονάλ από την Παραγουάη στο έτερο ματς της πρώτης αγωνιστικής του έκτου ομίλου. Στις 21 Φεβρουαρίου ακολουθεί ο αγώνας της Κρουζ Αζούλ με την Ντεπορτίβο στο Μεξικό.Ντεπορτίβο Ταχίρα: Ρίβας, Ρούγκα, Τσακόν, Κλαβίχο, Άνγκελ, Κούριο (81' Μπραντ), Κασανόβα, Βιλαφράζ, Γκαρσία (76' Μαρτορέλ), Γκερέρο, Χερέρα (89' Αρότσα).Κορίνθιανς: Ζούλιο Σέζαρ, Τσικάο, Κάσταν, Φάμπιο Σάντος, Αλεσάντρο, Ντανίλο, Ραλφ, Παουλίνιο, Έμερσον (56' Άλεξ), Λίεντσον (57' Έλτον), Ντε Σόουζα (74' Βίλιαν).{youtube}MQ4r0E3z3Vs{/youtube}