«Ευρωπαϊκή» Λεβάντε

Με πανέμορφο γκολ του Ρούμπεν Σουάρεζ στο 89ο λεπτό, η Λεβάντε κέρδισε εκτός έδρας με 2-1 την Εσπανιόλ και ανήλθε στις «ευρωπαϊκές» θέσεις του ισπανικού πρωταθλήματος.Ο 33χρονος μέσος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κίκο Κασίγια με απευθείας φάουλ, το οποίο εκτέλεσε με το αριστερό του πόδι στο 89ο λεπτό. Αυτό το γκολ έφερε την Λεβάντε στους 35 βαθμούς και στην τέταρτη θέση του ισπανικού πρωταθλήματος.Στο 24ο λεπτό, ο Βαλμίρο Λόπεζ Ρότσα Βάλντο είχε διαμορφώσει το 1-0 υπέρ
των φιλοξενούμενων με κοντινό σουτ ύστερα από ασίστ του Αρούνα Κονέ. Το 1-1 της Εσπανιόλ σημειώθηκε στο 75ο λεπτό από τον Καλού Ούτσε, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για τους Καταλανούς.Η τέταρτη της εντός έδρας ήττα άφησε την Εσπανιόλ στους 33 βαθμούς και στην έκτη θέση της La Liga. Για την ώρα παραμένει στις προνομιούχες θέσεις της κατάταξης.Δείτε τη βαθμολογία και το υπόλοιπο πρόγραμμα του ισπανικού πρωταθλήματος.Σε λίγο περισσότερα...