Στα πέναλτι η Ρωσία πέταξε έξω την Ισπανία

19:55 1/7/2018 - Πηγή: Aixmi

Μετά 120 λεπτά αγώνα και ένα αυτογκόλ της Ρωσίας υπέρ της Ισπανίας, ο αγώνας οδηγήθηκε στα πέναλτι κι εκεί κυρίαρχος αναδείχθηκε η διοργανώτρια του Μουντιάλ Ρωσία (3-4) που πέρασε στην επόμενη φάση και πλέον θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Κροατία-Δανία.

Ο Σέρχιο Ράμος έδωσε μάχη και ‘ανάγκασε’ τον Ιγκνασέβιτς να πετύχει αυτογκόλ και να ανοίξει το σκορ για την Ισπανία σε βάρος της Ρωσίας στο ’12.

Ο Πικέ πήδηξε με το χέρι στο… Θεό, η μπάλα τον βρήκε και ο Τζιούμπα ισοφάρισε σε 1-1 για την Ρωσία με πέναλτι στο 41′.

Rωσία και Ισπανία έμειναν στο 1-1 στην κανονική διάρκεια και το σκορ παρέμεινε ίδιο και στην παράταση οπότε οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα πέναλτι.

Κόκε και Άσπας έχασαν τα πέναλτι για την Ισπανία

The post Στα πέναλτι η Ρωσία πέταξε έξω την Ισπανία appeared first on Aixmi.gr - Ειδήσεις από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο - Έκτακτη επικαιρότητα.