Σκόνταψε στην Ξάνθη ο Ολυμπιακός -Γλύτωσε την ήττα στο τέλος

17:54 9/12/2018 - Πηγή: Aixmi

Στραβοπάτησε ο Ολυμπιακός στην Ξάνθη, αφήνοντας 2 βα;θμούς, που ίσως αποδειχθούν καθοριστικοί για την έκβασγ τού πρωταθλήματος. Το τελικό σκορ 1-1 τον αφήνει με πολλά παράπονα, κυρίως για την στο9χία του στο 1ο ημίχρονο. Ωστόσο, μάλλον θα πρέπει να είναι ευχαριστημένος με την κατάληξη τού ματς, καθώς στο 20 ημίχρονο οι γηπαδούχοι βρέθηκαν 2 φορές πολύ κοντά στη νίκη.

Πρόσωπο τού αγώνα ήταν ο Βούκοβιτς, επειδή έδωσε το

προβάδισμα στην Ξάνθη με κεφαλιά-αυτογκόλ στο 55ο λεπτό , αλλά και επειδή ισοφάρισε 15 λεπτά αργότερα )πάλι με κεφαλιά). Αρνητικός πρωταγωνιστής ο Ποντένσε, που άφησε τους ερυθρόλευκους με 10 παίκτες τα τελευταία κρίσιμα λεπτά βλέποντας δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Εξαιρετική η εμφάνιση τού τερματοφύλακα Σα, ο οποίος απέτρεψε την ήττα των Πειραιωτών με 2 εκπληκτικές αποκρούσεις.

The post Σκόνταψε στην Ξάνθη ο Ολυμπιακός -Γλύτωσε την ήττα στο τέλος appeared first on Aixmi.gr - Ειδήσεις από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο - Έκτακτη επικαιρότητα.