Ο απόλυτος χαμός στο φινάλε του ημιτελικού Ρίβερ – Γκρέμιο

09:29 31/10/2018 - Πηγή: Aixmi

Διαιτησία, VAR, 14 λεπτά καθυστερήσεων (!), Αστυνομία με… ασπίδες μπροστά από τον διαιτητή, μαινόμενοι παίκτες της Γκρέμιο και ένας τρομερός χαμός στην ολοκλήρωση του επαναληπτικού ημιτελικού του πρώτου ζευγαριού του Κόπα Λιμπερταδόρες, με τη Ρίβερ Πλέιτ να προκρίνεται στον μεγάλο τελικό.

Οι «εκατομμυριούχοι» έφεραν τούμπα μια τρομερά δύσκολη κατάσταση για εκείνους, αφού, μετά την εντός έδρας ήττα (1-0), βρέθηκαν πίσω στο σκορ και στο ματς της Βραζιλίας, με αποτέλεσμα να χρειαστούν δυο γκολ για να περάσουν εκείνοι στον μεγάλο

τελικό όπου πλέον περιμένουν μια εκ των Μπόκα Τζούνιορς ή Παλμέιρας.

Το φινάλε του ημιτελικού ήταν δραματικό, καθώς ο Μπρεσάν έκανε χέρι στην περιοχή, ο ρέφερι χρειάστηκε να δει και το VAR, έδωσε το πέναλτι υπέρ της Ρίβερ, οι παίκτες της Γκρέμιο ήταν έξαλλοι, ο Μαρτίνες στο 95′ διαμόρφωσε το τελικό 2-1, τα λεπτά των καθυστερήσεων έφτασαν στ 14′ και στο σφύριγμα της λήξης άνδρες της Αστυνομίας προστάτευσαν τον διαιτητή με… ασπίδες, αφού τον είχαν περικυκλώσει οι παίκτες της βραζιλιάνικης ομάδας!

Αξίζει να σημειωθεί, πάντως, πως στο πρώτο γκολ της Ρίβερ, φαίνεται να υπάρχει χέρι από τον Σάντος Μπόρε στο 82′.

Πηγή: gazzetta.gr

The post Ο απόλυτος χαμός στο φινάλε του ημιτελικού Ρίβερ – Γκρέμιο appeared first on Aixmi.gr - Ειδήσεις από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο - Έκτακτη επικαιρότητα.