Η Λίβερπουλ «κατάπιε» τη Νιούκαστλ και πέρασε δεύτερη

09:00 4/3/2018 - Πηγή: Aixmi

Η Λίβερπουλ νίκησε 2-0 τη Νιούκαστλ με Σαλάχ και Μανέκαι πέρασε στη 2η θέση πίσω από τη Μάντσεστερ Σίτι.

Η Νιούκαστλ έπαιξε φουλ άμυνα και για 39 λεπτά κράτησε το μηδέν στην άμυνά της. Όμως στο επόμενο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Σαλάχ, μετά από ωραία πάσα τού Τσάμπερλεϊν. Το 1-0 παρέμεινε για το πρώτο μέρος, καθώς στις καθυστερήσεις ο Κάριους έκανε τρομερή επέμβαση με το ένα χέρι σε σουτ του Ντιάμ.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου έγινε καθαρό πέναλτι υπέρ τής Λίβερπουλ, το οποίο δεν έδωσε ο διαιτητής. Στο 55΄, όμως, ο Φιρμίνο πέρασε κάθετη πάσα στον Μανέ, ο οποίος πλάσαρε υποδειγματικά κάνοντας το 2-0.

The post Η Λίβερπουλ «κατάπιε» τη Νιούκαστλ και πέρασε δεύτερη appeared first on Aixmi.gr - Ειδήσεις από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο - Έκτακτη επικαιρότητα.