Η ΑΕΚ δε νίκησε τον Ατρόμητο-Έμεινε πρώτος ο ΠΑΟΚ

00:22 27/2/2018 - Πηγή: Aixmi

Η ΑΕΚ είχε τη μεγάλη ευκαιρία να περάσει πρώτη στην κούρσα για το πρωτάθλημα, αλλά την κλώτσησε. Αν και προηγήθηκε και έχασε σπουδαίες ευκαιρές, τελικά ισοφαρίστηκε από τον Ατρόμητο.

Μόλις στο 7′, ο Λιβάγια συνδυάστηκε ωραία με τον Αραούχο, όμως ο τερματοφύλακς του Ατρομήτου απεσόβησε το γκολ. Στο 10΄ο Λιβάγια σούταρε έξυπνα, αλλά και πάλι ο Γιαννιώτης ήταν εκεί.

Λίγα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Ατρομήτου να κάνει τη μεγάλη ευκαιρία. Ο Ουάρντα

εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα κόντραρε στο τείχος, άλλαξε πορεία και σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Τσιντώτα.

Στο 68΄η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με τον Αραούχο, καθώς οι παίχτες του Ατρομήτου έκαναν αλλεπάλληλα λάθη. Οκτώ λεπτά αργότερα ο Αραούχο κλώτσησε τη μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-0 και να κλειδωσει τη νίκη. Με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε τη μπάλα άουτ.

Από εκείνο το σημείο και μετά ο Ατρόμητος αναθάρρησε και κατάφερε να ισοφαρίσει με εξαιρετικό σουτ του Ουάρντα στο δεξί γάμα της εστία του Τσιντώτα για το 1-1.

Το μεγάλο πρόβλημα της Ένωσης ήταν η απογοητευτική εμφάνιση του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου.

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

The post Η ΑΕΚ δε νίκησε τον Ατρόμητο-Έμεινε πρώτος ο ΠΑΟΚ appeared first on Aixmi.gr - Ειδήσεις από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο - Έκτακτη επικαιρότητα.