4 γκολ ο Ρονάλντο και 6-3 η Ρεάλ την Τσιρόνα…

09:49 19/3/2018 - Πηγή: Aixmi

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πέτυχε 4 γκολ στο ματς με τη Τσιρόνα και οδήγησε τη Ρεάλ στη νίκη με το απίθανο 6-3, στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου. Το εκπληκτικό στην υπόθεση είναι ότι το πρώτο ημίχρονο τέλειωσε 1-1 και στο δεύτερο μπήκαν 7 γκολ.

Το σκόρ άνοιξε στο 11ο λεπτό ο Κριστιάνο μετά από πάσα τού Κρος, για να ισοφαρίσει στο 29ο ο Στουάν με κεφαλιά. το 2-1 έκανε πάλι ο Κριστιάνο στο 47΄μετά από πάσα τού Καρίμ Μπενζεμά. Ο

Πορτογάλος άσος στο 59΄έδωσε ασίστ στον Λούκας Βάθκεθ, ο οποίος πέτυχε το 3-1. Στο 64′ ξαναχτύπησε ο Ρονάλντο, σουτάροντας σε κενή εστία, μετά την απόκρουση τού Μπόνο σε σουτ του Μπενζεμά. Η Τσιρόνα μείωσε σε 4-2 ξανά με τον Στουάνι στο 67′, στο 86′ ο Μπέιλ έκανε το 5-2 μετά από κάθετη πάσα τού Μόντριτς για το 5-2, στο 88′ ο Χουάνπε πέτυχε με κεφαλιά το 5-3 και στο 91′ ο Ρονάλντο έγραψε το τελικό 6-3 μετά από νέα ασίστ από τον Κρος.

Ο Κροστιάνο έφτασε τα 25 γκολ στη φετεινή Λα Λίγκα, πετυχαίνοντας το 50ο χατ τρικ τής καριέρας του.

The post 4 γκολ ο Ρονάλντο και 6-3 η Ρεάλ την Τσιρόνα… appeared first on Aixmi.gr - Ειδήσεις από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο - Έκτακτη επικαιρότητα.