«Όταν τερματίζεις δεύτερος απλά ελπίζεις στην κλήρωση»

22:35 12/12/2013 - Πηγή: TNSite
Το γκολ του Γκρόσκοϊτς στη Μασσαλία και η νίκη της Νάπολι με σκορ 2-0 επί της Άρσεναλ συντέλεσαν στο να τερματίσουν οι «κανονιέρηδες» δεύτεροι στον όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ, κάτι που σημαίνει ότι δεν θα ξεφύγουν από κάποιο μεγαθήριο στη φάση των «16».

«Ο Φεβρουάριος αργεί ακόμα αφού πολλά μπορεί να έχουν αλλάξει και στις δύο ομάδες. Στο πρώτο ημίχρονο σταθήκαμε καλά αλλά στο δεύτερο μέρος ήρθε η κούραση από τον αγώνα με την Έβερτον.

Η Νάπολι έπαιξε εξαιρετικά και έφτασε δίκαια στη νίκη. Ίσως αν υπήρχαν κι άλλα λεπτά στο ματς, τα πράγματα να γινόντουσαν πιο δύσκολα για εμάς» επεσήμανε ο Βενγκέρ, ο οποίος αστειευόμενος για το δύσκολο πρόγραμμα της ομάδας του τόνισε στο τέλος «Πετάμε απευθείας για το Μάντσεστερ γιατί δεν θα προλάβουμε αλλιώς να είμαστε στη σέντρα το πρωί του Σαββάτου».

Πηγή: england365.gr