Χρυσό τρίποντο για Εργοτέλη

23:10 2/2/2014 - Πηγή: TNSite
Σπουδαίο διπλό για τον Εργοτέλη στη Νέα Σμύρνη στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Superleague, καθώς επικράτησε με 1-0, αν και αποβλήθηκαν, με δεύτερη κίτρινη κάρτα, οι Μεχία και Ρέντζας στο 67ο και 74ο λεπτό αντίστοιχα. Το γκολ ο Διαμαντάκος στο 86ο λεπτό, που έφτασε τα τέσσερα στο φετινό πρωτάθλημα.

Πρώτη νίκη για τον Μαρίνο Ουζουνίδη στον πάγκο των Κρητικών, στο δεύτερο του ματς στον πάγκο των Κρητικών, ενώ η ομάδα του έφτασε τους 24 βαθμούς στο πρωτάθλημα, που πήραν το «τρίποντο» ύστερα από δέκα αγωνιστικές. Το τελευταίο ήταν το 3-1 επί του Πανθρακικού, στην 11η αγωνιστική.

Δοκάρι είχε ο Αραβίδης στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, χάνοντας την ευκαιρία να ισοφαρίσει.

Ντεμπούτο έκαναν για οι Στοίκοβιτς και Ιμπραίμ, που αποκτήθηκαν στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο.

Πηγή: sport-fm.gr