Ζαρντίμ: «Ίσως δε σεβαστήκαμε τον αντίπαλο όσο έπρεπε»

Στην εικόνα της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο στο ματς με τον Άρη (2-2), στάθηκε ο προπονητής του Ολυμπιακού Λεονάρντο Ζαρντίμ, τονίζοντας πως σε εκείνο το σημείο οι παίκτες του δε σεβάστηκαν τους «κίτρινους».

Ο Πορτογάλος τεχνικός εξέφρασε την άποψη πως η ομάδα του μπορούσε και έπρεπε να πάρει την νίκη, ενώ υποστήριξε ότι οι παίκτες του δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφεραν να τις κάνουν γκολ.

«Στο πρώτο

δεν είχαμε σωστή συμπεριφορά. Σε αυτό το διάστημα ο Άρης ήταν καλύτερος από εμάς. Ίσως δε σεβαστήκαμε τον αντίπαλο όσο έπρεπε κι αν το παιχνίδι συνεχιζόταν στον ίδιο ρυθμό ο αντίπαλος θα άξιζε τη νίκη.

Ωστόσο η εικόνα στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε. Βελτιωθήκαμε και γίναμε πιο ανταγωνιστικοί. Αυτό ανέβασε την απόδοσή μας και τις πιθανότητες για τη νίκη. Έτσι όπως εξελίχθηκε το δεύτερο ημίχρονο θα έπρεπε να πάρουμε κερδίσουμε, γιατί δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες που δεν έγιναν γκολ».