Πανιώνιος – ΟΦΗ 2-0

Επιστροφή στις νίκες για τον Πανιώνιο που έχει πλέον τον Μαρίνο Ουζουνίδη στον πάγκο του. Οι «κυανέρυθροι κέρδισαν στη Νέα Σμύρνη τον ΟΦΗ με 2-0 χάρις στα γκολ του Κολοβού στο 52ο λεπτό της αναμέτρησης και του Γιάννου στο 70΄.

Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό, αλλά οι φάσεις έλειψαν στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι είχαν μια ελαφρά πρωτοβουλία χωρίς πάντως να απειλήσουν ουσιαστικά, αν εξαιρεθεί το

φάουλ του Μητρόπουλου στο 14ο λεπτό που έστειλε την μπάλα ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Λόρια. Οι Κρητικοί “απάντησαν” επίσης με φάση από “στημένη” μπάλα, όταν στο 39ο λεπτό η κεφαλιά του Μακρή από κόρνερ του Μερεμπασβίλι πέρασε μόλις άουτ.

Η εικόνα άλλαξε με την είσοδο του Κολοβού στο δεύτερο ημίχρονο που δημιούργησε μεγάλα προβλήματα στην άμυνα του ΟΦΗ. Το γκολ ήρθε στο 52΄με τον Κολοβό μετά από ασίστ του Γιάννου ο οποίος στο 70΄μετατράπηκε σε σκόρερ πετυχαίνοντας το τελικό 2-0.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Τασουλής, Παντίδος, Αργυρόπουλος, Οικονόμου, Γιάννου, Ιμπαγάσα (90΄+ Μπούζας), Φούντας (46΄ Κολοβός), Σιώπης, Μητρόπουλος, Μπουμάλ (86΄ Πάνος

ΟΦΗ (Τζενάρο Γκατούζο): Λόρια, Αντελέγιε, Μπανούσης, Μονιάκης, Τζορτζ (35΄ Πετρόπουλος), Φερνάντεθ (59΄ Ροβίθης), Λαμπρόπουλος, Μεϊτέ, Μερεμπασβίλι (90΄+ Μαραθιανός), Στάθης, Μακρής