Νίκη Ατρομήτου στη Λεωφόρο με δύο γκολ του Ιγκλέσιας

Νικητής και μάλιστα ανατρέποντας το εις βάρος του 1-0 του πρώτου ημιχρόνου, έφυγε από το γήπεδο «Απόστολος Νικολαΐδης» ο Ατρόμητος. Η ομάδα του Περιστερίου επικράτησε με 2-1 του Παναθηναϊκού και πήρε τους τρεις πολύτιμους για τη συνέχειά της στο πρωτάθλημα βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε για τους «πράσινους» ο Μπέργκ στο 42ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 60΄με τον κορυφαίο του αγώνα Ιγκλέσιας, ο οποίος σκόραρε και πάλι στο 65ο λεπτό για να δώσει το προβάδισμα στον Ατρόμητο,

ένα προβάδισμα που οι παίκτες της ομάδας του Περιστερίου διατήρησαν μέχρι το τέλος του ματς.