Απόλλων - Παναθηναϊκός 1-1

Η ισοπαλία ήταν το αποτέλεσμα που σφράγισε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών του Απόλλωνα και του Παναθηναϊκού στον αγώνα που ολοκλήρωσε το Σαββατιάτικο πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Το τελικό 1-1 κρίνεται δίκαιο καθώς και οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο υπεροχής. Ο Παναθηναϊκός

το πρώτο μέρος οπότε και πέτυχε να προηγηθεί 1-0 με σκόρερ τον Μπέργκ στο 6ο λεπτό και ο γηπεδούχος Απόλλων το δεύτερο μέρος στο οποίο κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Παντελιάδη τρία λεπτά μετά την έναρξή του (48΄).

Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Νικόλαος Δημόπουλος (Μακεδονίας), Βασίλης Καραβασίλης (Καβάλας)

Απόλλων Σμύρνης (Σάντσες): Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Άλβαρες, Δεληζήσης, Κανακούδης, Καμαρά (16' Τσοκάνης), Κόρμπος, Μίνγκας (86' Τσιλιγκίρης), Διαμαντής (46' Παντελιάδης), Φαρινόλα, Πετρόπουλος.

Παναθηναϊκός (Αναστασίου): Κοτσόλης, Μαρινάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Νάνο, Λαγός (73' Κλωναρίδης), Μέντες, Αμπεντ (63' Ατζαγκούν), Πράνιτς, Καρέλης, Μπεργκ.

Γκολ: 48' Παντελιάδης/ 6' Μπεργκ

Κίτρινες: 50' Αργυρόπουλος, 55' Άλβαρεζ/89' Πράνιτς , 92' Τριανταφυλλόπουλος