Απίστευτα πράγματα στην Τούμπα! (ημίχρονο)

Μια φοβερή ανατροπή μέσα σε 6 λεπτά, που παραλίγο να είναι ολική, έκανε ο ΠΑΟΚ μέσα στην Τούμπα, στον αγώνα με την Μακάμπι Χάιφα, που βρίσκεται στο ημίχρονο (2-2).

Δυο χαμένα πέναλτι, δοκάρι και 4 γκολ μέσα σε ένα ημίχρονο, ίσως από τα καλύτερα των ευρωπαϊκών κυπέλλων.

Αρχικά το σκορ άνοιξε στο 13’ η Μακάμπι με τον Ντλόβου, ύστερα από τραγικό λάθος του Κατσουράνη.

Διεύρυναν μάλιστα στο 21’ το προβάδισμά τους με γκολ του Γκολάσα.

Από εκεί και πέρα, ο ΠΑΟΚ πήρε τα ηνία του αγώνα και στο 35’ μείωσε με γκολ του μόνιμου σκορερ στα τελευταία παιχνίδια, Μιγκέλ Βίτορ. Στο 38’ ο μοιραίος Στοχ έχασε το πέναλτι, στην επαναφορά ο Νίνης σούταρε, κόντραρε η μπάλα και κατέληξε κόρνερ. Σε συνέχεια της φάσης, μετά το κόρνερ που εκτέλεσε ο Στοχ ο Νίνης με κεφαλιά έκανε το 2-2.

Σαν να μην τα είχαμε δει όλα, ο ΠΑΟΚ κέρδισε νέο πέναλτι στο 43’, που εκτέλεσε και πάλι ο Στοχ και το οποίο έπιασε και πάλι ο Σαράνοφ.

Αναμένεται με μεγάλο ενδιαφέρον το 2ο ημίχρονο.