Ανοιχτούς λογαριασμούς με Βοσνία άφησε η Εθνική

Με το ισόπαλο 0-0 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Εθνικής ομάδας κόντρα στη Βοσνία/Ερζεγοβίνη, στο πλαίσιο των προκριματικών για το Μουντιάλ.

Το ομοσπονδιακό μας συγκρότημα δημιούργησε ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη, όμως σταμάτησε σε έναν ικανό αντίπαλο, ο οποίος ήταν πολύ επικίνδυνος στην επιθετική του γραμμή.

Η Ελλάδα στάθηκε και άτυχη σε δύο φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, καθώς είχε ισάριθμα δοκάρια με Γκέκα και Τοροσίδη. Λίγα λεπτά πριν από το τέλος της αναμέτρησης, ο Σαλπιγγίδης έχασε σπουδαία ευκαιρία να σκοράρει, όμως το σουτ του εξουδετέρωσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας Μπέγκοβιτς.

Πλέον, ο επόμενος αγώνας της Εθνικής είναι την ερχόμενη Τρίτη στη Μπραντισλάβα, κόντρα στη Σλοβακία, όπου το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πρέπει να πάρει τη νίκη για να μείνει με αξιώσεις στο παιχνίδι της πρόκρισης.