Αναπτέρωσε τις ελπίδες του για Champions League με 2-1 στο Περιστέρι

Αναπτέρωσε της ελπίδες του για έξοδο στο Champions League ο ΠΑΟΚ με τη μεγάλη νίκη με 2-1 που πήρε στο Περιστέρι, ανατρέποντας μάλιστα το εις βάρος του 1-0 που είχε διαμορφωθεί από το 37ο λεπτό της αναμέτρησης υπέρ των γηπεδούχων με γκολ του Ταυλαρίδη.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης αντεπιτέθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει με γκολ του Σαλπιγγίδη στο 74ο λεπτό και τέσσερα λεπτά αργότερα (78΄) να πάρει τη νίκη με γκολ που πέτυχε ο Αθανασιάδης.

Ατρόμητος: Σηφάκης, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Πίτου Γκαρσία, Δημούτσος, Ουμπίδες, Μπρίτο, Ναπολεόνι (65’ Καραμάνος), Παπαδόπουλος

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Τζαβέλλας, Βίτορ (5’ Κατσουράνης), Λίνο, Κάτσε, Λάζαρ (72’ Κουλούρης), Νάτχο, Στοχ, Κίτσιου (46’ Σαλπιγγίδης), Αθανασιάδης