Τυπική διαδικασία για Ρεάλ (video)

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε από το «Λα Ρομαρέδα» επικρατώντας της ουραγού, Σαραγόσα με 3-1. Οι Μερένχες, με τον Ρονάλντο να σκοράρει ξανά πέρασαν με αγώνα περισσότερο στην πρώτη θέση της Primera Division.Τη δεύτερη σερί νίκη στο ισπανικό πρωτάθλημα πέτυχε η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία επικράτησε εύκολα εκτός έδρας της τελευταίας στην βαθμολογία, Σαραγόσα και πέρασε τουλάχιστον για λίγες ώρες στην πρώτη θέση του πίνακα. Το σκορ άνοιξε ο
Μεσούτ Οζίλ στο 15', ενώ ο Κριστιάνο Ρονάλντο με εξαιρετικό χτύπημα φάουλ καθάρισε το ματς ένα λεπτό πριν την συμπλήρωση των πρώτων 45' (0-2). Στο ξεκίνημα της επανάληψης (47') ο Ντι Μαρία έγραψε και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ (0-3), ενώ ο Γκάμπι από τα 11 βήματα μείωσε σε 1-3 για τους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.