Τους... γονατίζει όλους!

Ο Κολοσσός έβαλε στον Παναθηναϊκό 23 πόντους στην πρώτη περίοδο κι άλλους 30 μέχρι τέλους. Δεν είναι ο πρώτος που την πατάει. Πιθανότατα ούτε κι ο τελευταίος. Το gazzetta.gr αναλύει.Δύο λέξεις προσπαθεί ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς να «σφηνώσει» στο μυαλό κάθε παίκτη του. «Σεβασμός» κι «άμυνα». Αμφότερες μοιάζουν να είναι αλληλένδετες, αφού πιέζοντας τον αντίπαλο ακόμη και στο +20 η ομάδα δείχνει πως δεν τον υποτιμά κανέναν και παίζει κάθε φορά σαν να βλέπει... κόκκινο.

Χθες στο «Βενετόκλειο» για την 4η αγωνιστική της
Α1 ο Κολοσσός σκόραρε στην πρώτη περίοδο απέναντι στους «πράσινους» 23 πόντους. Αν ήξερε τι θα ακολουθούσε, ίσως να το σκεφτόταν καλύτερα. Οι παίκτες των πρωταθλητών Ελλάδος «στραγγάλισαν» στο υπόλοιπο της αναμέτρησης τους «θαλασσί», επιτρέποντάς τους να σκοράρουν στη συνέχεια μόλις 30 πόντους. Το τελικό 53-83, πέραν ακόμη μίας επιβλητικής νίκης, πρόσθεσε στο ενεργητικό της ομάδος άλλη μία άμυνα για σεμινάριο. Είχαν προηγηθεί ακόμη 7(!) κι η Ολίμπια Λιουμπλιάνα...