Το… σήκωσε ο Ατρόμητος Λάππα

Με χατ τρικ του Ανδρέα Ανδρούτσου ο Ατρόμητος Λάππα νίκησε με 4-0 στον τελικό κυπέλλου τον Εθνικό Σαγεϊκων και αναδείχθηκε κυπελλούχος Αχαϊας.Ο Ατρόμητος Λάππα είναι ο φετινός κυπελλούχος Αχαϊας. Η ομάδα του Λάππα θριάμβευσε με 4-0 στον τελικό του Εθνικού Σαγεϊκων που έγινε παρουσία περίπου 1000 θεατών στο γήπεδο της Κάτω Αχαγιάς. Το 1-0 έγινε στο 15’ όταν μετά από αμυντική αδράνεια ο Ανδρούτσος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Μετά από έξι λεπτά είχαμε το 2-0 με σουτ του Μελετίδη μετά από σέντρα του Βλαχόπουλου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ανδρέα Ζήκου πέτυχε άλλα δύο γκολ.
Αρχικά πάντως είχε ένα δοκάρι στο 48’ με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Ανδρούτσου. Ο έμπειρος επιθετικός πάντως στο 52΄έκανε το 3-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε και πάλι ο Ανδρούτσος στο 62’ με ωραίο πλασέ, πετυχαίνοντας παράλληλα και χατ τρικ. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΛΑΠΠΑ: Τσάκωνας, Χ. Βέρρας, Θ. Βέρρας, Μούζος, Αντωνόπουλος (65΄ Σ