Στα ημιτελικά η μικτή παίδων

Μεγάλη πρόκριση για την μικτή παίδων της Μεσσηνίας στην ημιτελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων, όπου θα αντιμετωπίσει την Πρέβεζα.Την πρόκριση της στις τέσσερις καλύτερες ομάδες της Ελλάδας πανηγυρίζει η μικτή ομάδα παίδων της Μεσσηνίας που επικράτησε με 4-3 στα πέναλτι(κανονική διάρκεια 2-2) της αντίστοιχης ομάδας της Εύβοιας σε έναν συγκλονιστικό προημιτελικό στο γήπεδο Συνοικισμού στην Κόρινθο. Πλέον βρίσκεται ένα βήμα από την πρόκριση της στον μεγάλο τελικό για πρώτη φορά μετά το 1999. Την
Μεγάλη Τετάρτη θα αντιμετωπίσει την ΕΠΣ Πρέβεζας στο γήπεδο της ΕΠΣ Αχαϊας. Στα αγωνιστικά τα πάντα έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο. Στο σκορ προηγήθηκε η Εύβοια στο 46΄με πλασέ του Κωνσταντάγκα. Δύο λεπτά όμως μετά η Μεσσηνία απάντησε με ωραίο σουτ του Πολίμου (1-1). Η Εύβοια όμως πήρε και πάλι την πρωτοπορία στο 56' με νέο σουτ του Κωνσταντάγκα που έγραψε το 2-1. Όμως στο 67' ο Μαθιόπουλος με κοντινό πλασ