Τη... σκότωσε ο Λένον (video)

Συνέχεια στις ανατροπές και τα εντυπωσιακά αποτελέσματα στην Premier League έδωσε η Τότεναμ, η οποία επικράτησε της Λίβερπουλ στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν» 2-1 χάρη σε γκολ του Άαρον Λένον στις καθυστερήσεις!
Πολύ μεγάλη εντός έδρας νίκη κόντρα στη Λίβερπουλ πήρε η Τότεναμ, η οποία μετά τον αγώνα με την Άρσεναλ, έδειξε ξανά μέταλλο μεγάλης ομάδας. Οι Σπερς βρέθηκαν να χάνουν στο 42' από το γκολ
του Σκρτελ με κοντινό πλάσε έπειτα από εκτέλεση φάουλ και αδράνεια της άμυνας. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-1. Στην επανάληψη, οι παίκτες του Ρέντναπ μπήκαν στο γήπεδο με σαφώς επιθετικούς προσανατολισμούς και στο 61' έχασαν την ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσα με τον Ντεφόε να στέλνει άουτ το πέναλτι, που είχε παραχωρήσει με ηλίθιο τρόπο ο Ενγκόνγκ. Τέσσερα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον σκόρερ Σκρτελ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του (1-1). Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Λένον, ο οποίος στο 92' έκανε τρομερό σπριντ και πρόλαβε να πλασάρει τον Ρέι